- Wskazania do zabiegu Derma Roller
- Efekty pozabiegowe po mezoterapii mikroigłowej Derma Roller
- Przeciwwskazania dla Derma Roller
- Przebieg zabiegu Derma Roller
- Czas zabiegu mezoterapii mikroigłowej Derma Roller
Działanie Derma Rollera to przede wszystkim intensywna rewitalizacja skóry, poprawa napięcia, grubości i jędrności skóry oraz zwiększenie produkcji kolagenu i elastyny. Zabieg ten polecany jest głównie dla osób z problemem rozstępów i cellulitu.
Mechanizm działania mezoterapii Derma Roller polega na kontrolowanym mikrouszkodzeniau skóry. Poprzez system mikronakłuć pobudzone zostają procesy regeneracyjne zachodzące w skórze, dochodzi do remodelingu i przebudowy skóry, dzięki temu proces ten stymuluje zwiększenie wytwarzania kolagenu i elastyny powodując, że skóra staje się jędrna, napięta, blizny stopniowo są spłycane, a zmarszczki wygładzone. Terapia mikronakłuwania pozwala na jednoczesne wprowadzanie składników aktywnych aż do skóry właściwej. Dzięki temu, możemy cieszyć się doskonałym nawilżeniem i niesamowitymi efektami pozabiegowymi. Mikronakłucia pobudzają skórę do samoodnowy, w wyniku czego zyskuje ona świeży, młodszy wygląd. Wszystko to dzięki naturalnym zdolnościom organizmu ludzkiego do naprawy skóry oraz fizjologicznej indukcji kolagenu.
Zabieg wykonywany jest za pomocą specjalnego urządzenia – derma rollera.
Derma Roller posiada obrotową końcówkę zaopatrzoną w ok. 192 igły ze stali chirurgicznej, jest to urządzenie jednorazowe i sterylne, przeznaczone tylko dla jednego klienta.
Działanie Derma Rollera to przede wszystkim intensywna rewitalizacja skóry, poprawa napięcia, grubości i jędrności skóry oraz zwiększenie produkcji kolagenu i elastyny.
Ze względu na mechanizm działania i typ budowy urządzenia Derma Roller wykorzystywany jest głownie w terapiach cellulitu i rozstępów wraz z odpowiednio dobraną substancją aktywną zabieg daje spektakularne efekty. Dla pełnego komfortu klienta stosujemy miejscowo maść znieczulającą. Zabieg jest w 100% sterylny i bezpieczny. Efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu. Jednak najlepsze i długotrwałe efekty dadzą nam przynajmniej 3-4 zabiegi, wykonywane co 2-3 tygodnie. Ilość rekomendowanych zabiegów zależy przede wszystkim od stanu i problemu skóry.
Wskazania do zabiegu Derma Roller
- poprawa jakości skóry zwiotczałej i z utratą elastyczności
- cellulit
- rozstępy
- rewitalizacja skóry
- nawilżenie i odżywienie skóry
- poprawa struktury
- lifting
- niwelowanie przebarwień
- blizny poparzeniowe
- blizny pooperacyjne
- blizny przerosłe
Efekty pozabiegowe po mezoterapii mikroigłowej Derma Roller
- zwiększone napięcie skóry okolic ciała jak brzuch, pośladki, uda, ramiona – wizualnie zauważalna poprawa stanu skóry już po pierwszym zabiegu
- widoczna redukcja cellulitu
- widoczna redukcja rozstępów
- pogrubienie skóry, wzrost elastyczności i sprężystości
- naturalna stymulacja produkcji kolagenu
- zmniejszenie blizn potrądzikowych
- zmniejszenie blizn pooperacyjnych
- ekstremalnie wysoka absorpcja składników kosmetycznych
Przeciwwskazania dla Derma Roller
- ciąża i karmienia piersią
- aktywny stan zapalny i procesy ropne
- niewyrównana cukrzyca
- stosowanie leków obniżających krzepliwość krwi
- czynne choroby nowotworowe
Mezoterapia mikroigłowa jest jedną z najskuteczniejszych metod, jeżeli chodzi o stymulację produkcji kolagenu i elastyny. Dowiedziono bowiem, iż utworzenie nowego kolagenu po zabiegu mezoterapii mikroigłowej trwa ok 2 miesiące, a wzrost ilości kolagenu po zabiegu po mezoterapii mikroigłowej wynosi 390 % w stosunku do stanu początkowego.
Przebieg zabiegu Derma Rolller
- oczyszczanie skóry + zabieg przygotowujący (potęgujący efekty terapii) + znieczulenie maścią + aplikacja substancji aktywnej + mezoterapia mikroigłowa + krem nawilżająco-antybakteryjny
*do zabiegów stosowane są wyłącznie preparaty z certyfikatem medycznym
Czas zabiegu mezoterapii mikroigłowej Derma Roller
- 60-90 min