Masaż twarzy anti-aging jest świetną formą relaksu dla zabieganych i zmęczonych, dobroczynnie oddziałuje bowiem na receptory czuciowe skóry. W połączeniu z odpowiednimi kosmetykami, potrafi zdziałać cuda. Koi skórę twarzy, poprawia koloryt i doskonale dotlenia, uelastycznia i wygładza. Jest pomocny w walce z opuchlizną i workami pod oczami, odmładza rysy twarzy.
Masaż zapewnia prawidłowy przepływ energii, usprawnia krążenie krwi i limfy, dzięki czemu działa ujędrniająco. Przy regularnym stosowaniu, jest nawet w stanie zapobiegać utrwalaniu zmarszczek, dzięki rozluźnieniu mięśni między brwiami, czy na czole. Jeśli do jego wykonania użyjemy tłustego kremu, zmiękczy naskórek i spowoduje usunięcie nadmiernych zrogowaceń, co w efekcie wygładzi skórę.Ważną cechą zabiegu jest też odblokowanie kanałów łojowych i potowych i pobudzenie gruczołów wydzielniczych skóry. Właściwie wykonany masaż twarzy doskonale przygotowuje skórę do przyjęcia kosmetyków i preparatów pielęgnacyjnych.
Wymienione rezultaty uzyskuje się przez zastosowanie delikatnych i spokojnych technik – najczęściej wykonywanym działaniem jest głaskanie. Ruchy powinny być płynne i delikatne, by nadmiernie nie rozciągać skóry twarzy. Zawsze masujemy płynnie ku górze i na boki. Rozcieramy drobne zmarszczki i „kurze łapki” wykonując niewielkie kółeczka z lekkim uciskiem. Następnie stosuje się ruchy ugniatania, uciskania i delikatnego oklepywania opuszkami palców.
Masaż zapewnia prawidłowy przepływ energii, usprawnia krążenie krwi i limfy, dzięki czemu działa ujędrniająco na skórę twarzy. Przy regularnym stosowaniu, jest nawet w stanie zapobiegać utrwalaniu zmarszczek, dzięki rozluźnieniu mięśni między brwiami, czy na czole. Jeśli do jego wykonania użyjemy tłustego kremu, zmiękczy naskórek i spowoduje usunięcie nadmiernych zrogowaceń, co w efekcie wygładzi skórę.Ważną cechą zabiegu jest też odblokowanie kanałów łojowych i potowych i pobudzenie gruczołów wydzielniczych skóry. Właściwie wykonany masaż twarzy doskonale przygotowuje skórę do przyjęcia kosmetyków i preparatów pielęgnacyjnych.
Przy zadbanej cerze wystarczy, jeśli masaż wykonamy raz w miesiącu. W przypadku cery zniszczonej, zaleca się stosowanie serii zabiegów regenerujących z częstotliwością dwa razy w tygodniu. Kuracja taka obejmuje zwykle od 5 do 10 spotkań. Masaż kosmetyczny twarzy powinien trwać około 20 minut.
Działanie masażu twarzy (anti-aging)
- wygładza zmarszczki twarzy
- liftinguje twarz
- usprawnia krążenie krwi i limfy
- poprawia koloryt
- zwiększona absorpcja substancji aktywnych zawartych w kosmetykach
- zmiękczy naskórek i spowoduje usunięcie nadmiernych zrogowaceń
- odblokowanie kanałów łojowych i potowych
- zapobiegać utrwalaniu zmarszczek
- rozluźnia mięśnie
- poprawa jędrności i napięcia skóry
- doskonale dotlenia
- zwiększone odżywienie skóry
- stymulacja produkcji kolagenu
- wzmocnienie mięśni
- jako środek odprężający psychicznie i fizycznie;
Przeciwwskazania dla masaży twarzy anti-aging
- gorączka – krwotoki lub zagrożenie ich wystąpienia
- choroby jelit przebiegające z owrzodzeniami
- choroby zakaźne
- wszelkie stany zapalne
- choroby skóry (pęcherze, wypryski)
- osteoporoza
- ciąża
- nowotwory
- stany wysoko-podwyższonego ciśnienia
- stany ropne okołozębowe oraz okres bezpośrednio po usunięciu zęba,
- choroby tarczycy (masażu nie można stosować w okolicy szyi),
- stany ropne migdałów, powiększone węzły chłonne.