- Efekty zabiegu mezobotoks (botoks-lift)
- Rezultaty zabiegowe po mezobotoksie
- Przeciwwskazania dla mezobotoksu
- Zalecenia po zabiegu
Mezobotoks inaczej baby botoks, to nowoczesne i bardzo specyficzne podejście do zabiegów z wykorzystaniem toksyny botulinowej. Zabieg polega na płytkim ostrzyknięciu skóry mikrodawkami botoksu w połączeniu z koktajlem na bazie kwasu hialuronowego lub witamin, czy też innych składników rewitalizujących skórę. Mezobotoks to połączenie dwóch zabiegów: mezoterapii igłowej oraz popularnego botoksu w jednym zabiegu. Dzięki takiemu działaniu uzyskujemy od razu dwie korzyści: rewitalizacja skóry oraz wygładzenie zmarszczek. Zabieg jest małoinwazyjny i nie powoduje żadnych powikłań zabiegowych.
W wyniku wstrzyknięć śródskórnych botoks oddziałuje tylko na powierzchowne włókna mięśniowe mięśni mimicznych. Dlatego baby botoks umożliwia uzyskanie dobrych wyników klinicznych przy zachowaniu niemal pełnej funkcji mięśni wyrazowych.
Mikroiniekcje wygładzają i napinają skórę, zmniejszają wydzielanie sebum oraz rozluźniają powierzchowne linie i zmarszczki. Zabieg umożliwia uzyskanie poprawy stanu i tekstury skóry bez efektu „maski”, czy „zamrożonej twarzy” i wyłączenia mimiki pacjenta.
Aktualnie odchodzi się od efektu „zamrożonej” mimiki w kierunku subtelniejszej redukcji aktywności mięśni i bardziej naturalnego wyglądu. Selektywne osłabienie mięśni odpowiedzialnych za mimikę, wpływa na poprawę wyglądu zmarszczek mimicznych. Śródskórne iniekcje toksyny botulinowej korygują zmarszczki w obszarze podania i przywracają skórze młodszy, zdrowy wygląd. Poprawie ulegają także funkcje ochronne skóry: w wyniku redukcji pocenia zmniejsza się przez naskórkowa utrata wody (TEWL) i zwiększa zawartość wody w skórze. Śródskórnie podana toksyna botulinowa zmniejsza produkcję sebum, ogranicza procesy degradacji fibroblastów i zwiększa syntezę kolagenu. Zmarszczki stają się płytsze i mniej widoczne, dzięki temu twarz jest zrelaksowana i wygładzona, wygląda naturalnie, a mięśnie zachowują ruchomość. Baby botoks korzystnie wpływa również na wygląd pionowych fałdów i poziomych zmarszczek szyi i dekoltu.
Celem zabiegu mezobotoksu jest odświeżenie i odmłodzenie wyglądu skóry bez ryzyka przerysowania i sztuczności – absolutnie nie widać, że coś było robione! Naturalne efekty, niemal lunchowy charakter zabiegu oraz brak skutków ubocznych sprawiają, że zabieg ten cieszy się dużą popularnością zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn.
Baby botoks zaleca się pacjentom, którzy po raz pierwszy poddają się zabiegowi neurotoksyną lub osobą, które chcą wydłużyć efekt botoksu.
Efekty zabiegu mezobotoks (botoks-lift)
- Zmniejsza drobne zmarszczki i odmładza wygląd twarzy, szyi i dekoltu
- Rewitalizuje skórę
- Zmniejsza bruzdy nosowo-wargowe
- Nadaje wypoczęty, świeży, promienny wygląd
- Odmładza i redukuje zmarszczki na szyi i dekolcie
- Zmniejsza nierówności charakterystyczne dla tzw. kamienistej bądź brukowatej brody
- Doskonała profilaktyka przeciwstarzeniowa
- Zmniejsza produkcję sebum
- Idealne rozwiązanie dla młodych osób, które na co dzień wykorzystują bogatą mimikę twarzy
- Przedłużenie działania botoksu po standardowych zabiegach
Rezultaty zabiegowe po mezobotoksie
Pierwsze rezultaty zabiegu widoczne są po około 7 dniach od zabiegu, pełne – po upływie 14dni. Efekty zabiegowe utrzymują się 3-6 miesięcy, zależnie od indywidualnych predyspozycji oraz stylu życia pacjenta (np. u osób palących bądź intensywnie korzystających ze słońca – krócej). Mezobotoks warto powtórzyć, gdy zmarszczki zaczynają być ponownie widoczne – zwykle raz na pół roku.
Przeciwwskazania dla mezobotoksu
- Ciąża, karmienie piersią
- Przewlekłe nieleczone choroby autoimmunologiczne
- Przyjmowanie leków przeciwbólowych i przeciwgorączkowych na 7 dni przed zabiegiem
- Przyjmowanie antybiotyków aminoglikozydowych
- Uczulenie na albuminę
- Choroby płytki mięśniowo-nerwowej
- Zażywanie leków regulujących akcję serca np. chinidyna
- Choroby układu nerwowego: np. choroba Alzheimera, stwardnienie rozsiane, choroba Parkinsona itp.
Zalecenia po zabiegu
Zabieg nie wymaga okresu rekonwalescencji i pozwala od razu wrócić do codziennych aktywności. Oczywiście, skóra po nakłuciach może być lekko zaczerwieniona, mogą też pojawić się niewielkie siniaczki – objawy te ustępują samoczynnie w ciągu kilku dni. Należy przestrzegać podstawowych zaleceń związanych z zabiegami iniekcyjnymi: