PROBLEMY OKOLIC OCZU

Coraz częściej zauważamy, że nasza skóra traci młodzieńczą witalność, pod oczami pojawiają się obrzęki, zasinienia, cera szarzeje i wygląda na zmęczoną. Czynniki atmosferyczne, tryb życia, w tym palenie tytoniu, nadużywanie alkoholu, ale też intensywna wielogodzinna praca i brak wystarczającej ilości snu mogą bardzo szybko pogłębić ten stan.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą zabiegów likwidujących problemy w okolicy oczu:

ZMARSZCZKI

Starzejąca się skóra to proces naturalny, który jednak można zatrzymać lub spowolnić. Odzyskanie młodzieńczego wyglądu skóry, przywrócenie jej sprężystości i redukcja zmarszczek są możliwe. Medycyna estetyczna daje wiele możliwości i proponuje cały szereg zabiegów, które poprawiają stan starzejącej się skóry. Dzięki tym zabiegom, można wypełnić za pomocą kwasu hialuronowego np. zmarszczki wokół oczu (tak zwane kurze łapki), zmarszczki palacza, bruzdy nosowo-wargowe, czy tak zwaną “lwią zmarszczkę” na czole.
Ważne jest również napięcie skóry, które dodaje młodzieńczej świeżości. Usuwanie zmarszczek i poprawa kondycji starzejącej się skóry są bardziej skuteczne, gdy dobieramy całościowe terapie, skomponowane z wzajemnie uzupełniających się zabiegów.
Dzięki temu możemy działać na skórę kompleksowo i rozwiązywać różne problemy, związane ze starzejącą się skórą.

Bezinwazyjny lifting, wykonany w technologii HIFU to jedna z najskuteczniejszych metod walki ze starzejąca się skórą - usuwa zmarszczki, poprawia owal twarzy, likwiduje wiotką skórę i podwójny podbródek.
Mezoterapia mikroigłowa wywołuje mechanizm regeneracji skóry, czyli wzmożoną produkcję kolagenu i elastyny, skutecznie ją zagęszczając i redukując zmarszczki. Doskonałe efekty niwelowania zmarszczek uzyskamy za pomocą terapii urządzeniem Plasma Pen zabieg jest bardzo skuteczny na starzejąca się skórę, odmładza, redukuje zmarszczki i rozświetla cerę.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą zabiegów niwelujących zmarszczki:

OPADAJĄCY OWAL TWARZY

Zmiany w obrębie owalu twarzy, czyli opadający owal twarzy, to jedna z najpoważniejszych zmian związanych z procesami starzenia zachodzącymi w skórze. Opadający owal twarzy to skutek rozluźniania się włókien kolagenowych, naturalnych efektów grawitacji, ale też zmiany zawartości tkanki tłuszczowej w skórze twarzy i postępującej z czasem redukcji kośćca.
Opadający owal nadaje twarzy zmęczony, smutny wygląd. Defekt ten skutkuje powstawaniem tak zwanych „chomików” i zmianami kształtu na granicy szyi i twarzy np. "drugiego pordbródka".
Współczesna medycyna estetyczna oferuje cały szereg metod walki z efektem „opadających rysów”.

Zaliczamy do nich zabiegi wolumetrii z wykorzystaniem kwasu hialuronowego, ale także zabiegi kosmetologiczne bazujące na falach ultradzwiękowych i radiofrekfencji. Najnowocześniejsze terapie przeciwdziałające opadającemu owalowi twarzy to nowoczesne zabiegi liftingujące takie jak technologie wykorzystujące fale HIFU.

Poznajcie naszą ofertę zabiegów przeznaczonych do eliminacji problemu opadającego owalu twarzy:

TRĄDZIK POSPOLITY

Trądzik w swojej najpopularniejszej formie, czyli trądzik pospolity najczęściej pojawia się w okresie dojrzewania. Bywa jednak, że problem niedoskonałości towarzyszy nam nawet po 30 roku życia. Co więcej, przypadki występowania trądziku pospolitego u coraz starszych osób są coraz częstsze.

W terapii leczenia trądziku należy zawsze zwracać uwagę na dwa aspekty – przede wszystkim na zaleczenie aktywnego trądziku, zmian w postaci krostek, wysięków, silnych zaczerwienień. Tu zastosowanie znajdują zabiegi przeznaczone specjalnie do leczenia aktywnych form trądziku.
Drugim aspektem leczenia trądziku pospolitego jest leczenie zmian powstałych na skórze w wyniku przebytej choroby.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą zabiegów leczenia trądziku pospolitego:

TRĄDZIK RÓŻOWATY

Trądzik różowaty to choroba, która dotyka bardzo dużej grupy osób, głównie kobiet po 35. roku życia. Trądzik różowaty dotyczy również mężczyzn i chociaż dzieje się to rzadziej, to trądzik różowaty właśnie u mężczyzn ma trudniejszy i cięższy przebieg.
Trądzik różowaty niestety nie jest w pełni wyleczalny, jednak prowadzony przez profesjonaliste, przestaje afirmować objawy i pozwala Pacjentom na komfortowe funkcjonowanie.
Trądzik różowaty objawia się w postaci czerwonych zapalnych zmian na skórze, widocznych krostek, a w późniejszych fazach nawet znaczącymi zmianami skórnymi głownie w obrębie nosa. Często przyjmuje formę napadową – występuje na skórze niezależnie od zewnętrznych czynników czy występowania konkretnych stymulatorów.
Można wyselekcjonować czynniki, które sprzyjają aktywacji trądziku różowatego. Są to między innymi spożywanie alkoholu, palenie tytoniu, spożywanie pikantnych potraw, ale tez przebywanie w przesuszonych pomieszczeniach, nadmierny stres, zaburzona równowaga hormonalna.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami zabiegów redukujących objawy trądziku różowatego.

SUCHA SKÓRA

Przesuszona skóra to inaczej skóra odwodniona, czyli taka, której brakuje odpowiedniego poziomu nawilżenia. Charakteryzuje się głównie ziemistym kolorytem, częstym nieprzyjemnym uczuciem ściągnięcia, szorstkością, a czasem również skłonnością do nadmiernego łuszczenia. Przesuszona skóra może mieć swoje źródła w różnych czynnikach np. może być skłonnością wrodzoną.

Przesuszona skóra to także efekt nieprawidłowej pielęgnacji, wynik niekorzystnego działania czynników zewnętrznych, niehigienicznego trybu życia a czasem chorób.

Aby pozbyć się tego problemu, należy przede wszystkim odkryć jej przyczynę i (jeśli istnieje taka możliwość) wyeliminować ją. Do skuteczniejszych zabiegów na przesuszona skórę należą m.in. specjalistyczne peelingi, stosowanie iniekcji z substancji odżywczych i nawilżających, jak kwas hialuronowy, a także profesjonalne, intensywnie odżywcze preparaty.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą zabiegów na przesuszoną skórę:

ROZSZERZONE PORY

Pory to ujścia mieszków włosów, występujących na powierzchni skóry. W mieszkach włosowych znajdują się gruczoły łojowe, odpowiedzialne za produkcję sebum. Proces jego wydzielania jest niezwykle istotny dla ochrony warstw skóry przed działaniem niekorzystnych czynników zewnętrznych. Rozszerzone pory najczęściej powstają w wyniku nadmiernej produkcji sebum oraz nieodpowiedniej pielęgnacji skóry.

Problem ten najczęściej dotyka osoby z cerą tłustą lub mieszaną. Powodują powstanie niedoskonałości skóry, np. zaskórników. Na twarzy występują w postaci sporych rozmiarów zagłębień w skórze, najczęściej w strefach narażonych na największe wydzielanie sebum, a więc czole, nosie, brodzie i policzkach.

Skuteczne leczenie rozszerzonych porów rozpoczynamy od nowoczesnej analizy skóry. W terapii pomogą specjalistyczne peelingi i maski, mikrodermabrazja, mezoterapia mikroigłowa oraz inne zaawansowane technologie.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą zabiegów likwidujących rozszerzone pory:

PRZEBARWIENIA

Przebarwienia na skórze pojawiają się na skutek działania wielu czynników. Bywają wynikiem zaburzeń hormonalnych. Zdarza się, że przebarwienia powstają w wyniku stosowania terapii farmakologicznych, nie pozostających bez wpływu na gospodarkę hormonalną organizmu. Jednak przyczyny powstawania przebarwień bywają również bardziej prozaiczne. Najczęściej mamy do czynienia z powstawaniem przebarwień w wyniku nadmiernej ekspozycji na słońce lub po prostu są one jednym z efektów starzenia się skóry.

Przebarwienia są nadzwyczaj częstą przypadłością estetyczną. Przy zachowaniu pełnego cyklu leczenia, terapia jest nadzwyczaj skuteczna i charakteryzuje się długotrwałymi efektami.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą zabiegów likwidujących przebarwienia:

BLIZNY

Pojawiające się na skórze blizny są zmianami w strukturze skóry, najcześciej wynikającymi ze wcześniejszego uszkodzenia głębokich warstw skóry. Uszkodzenia prowadzące do powstania blizn to najcześciej urazy, przebyte zabiegi chirurgiczne, ale tez często przebyte choroby skóry takie jak trądzik.

W zależności od struktury blizny, jej stopnia zaawansowania i rozwoju, głębokości spowodowanych przez bliznę zmian w strukturze tkanki, zawsze proponujemy Pacjentom indywidualną terapię, perfekcyjnie dopasowana do potrzeb skóry.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą zabiegów likwidujących blizny:

DRUGI PODBRÓDEK

Drugi podbródek i utrata jędrności w okolicy twarzy i szyi – to jeden z popularniejszych problemów estetycznych. Co bardzo ważne – drugi podbródek niekoniecznie związany jest z otyłością pozostałych obszarów ciała. Tkanka tłuszczowa deponuje się w tej okolicy często niezależnie, a warto pamiętać, że jest szczególnie trudna do usunięcia tradycyjnymi metodami jak dieta czy ćwiczenia. Jednocześnie znacząco postarza wygląd twarzy i odbiera rysom wyrazistość i młody wygląd.

Teraz możliwe jest bezinwazyjne i skuteczne wymodelowanie podbródka. W naszej gabinecie łączymy najnowsze technologie z doświadczeniem, by proponować naszym Pacjentom spektakularne rezultaty i bezpieczne procedury.

Współczesna medycyna estetyczna pozwala osiągnąć bardzo skuteczne rozwiązania dla osób zmagających się zdrugim podbródkiem.
Proponujemy zabiegi liftingu z wykorzystaniem fal ultradźwiękowych, z wykorzystaniem fal radiowych.

Zapraszamy do zapoznania się z zabiegami niwelującymi problem drugiego podbródka:

MAŁE USTA

Pełne, kształtne usta to nieodłączny atrybut młodości i kobiecości. Małe usta o zaciętym wyrazie nie tylko zdradzają, że skóra na twarzy starzeje się, ale też maja wymiar emocjonalny.

Oczywiście ten niewielki defekt można jednak bez trudu zniwelować. Małe usta wypełnia się w mgnieniu oka dzięki zabiegom z użyciem kwasu hialuronowego znanym od dawna medycynie estetycznej.

Zniwelowanie kształtu, ewentualnych dysproporcji pomiędzy górną i dolną wargą oraz nadanie pełnego kobiecego kształtu, zawsze w naszym gabinecie odbywa się z zastosowaniem najlepszej jakości preparatów, które minimalizują ryzyko reakcji alergicznych oraz gwarantują długi okres utrzymywania się efektu od 4-6 miesięcy.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą zabiegów korygujących kształt zbyt małych ust:

ZNAMIONA WŁÓKNIAKI, BRODAWKI, NACZYNIAKI

Zmiany skórne, których usuwaniem zajmuje się medycyna estetyczna przyjmują wiele form. Jedną z najpopularniejszych są brodawki. Brodawka to najcześciej zmiana o podłożu wirusowym, która przyjmuje formę niewielkiej narośli na skórze. Brodawki są na ogół zmianami niebolesnymi a skóra wokół nich nie ulega stanom zapalnym. Jednak z punktu widzenia estetycznego brodawki są nieprzyjemną, szpecącą, a co ważniejsze łatwą do usunięcia skazą na skórze.

Usuwanie brodawki, pieprza, włokniaka, punktu rubinowego itp. jest na ogół zabiegiem krótkotrwałym, prostym i niewymagającym se strony Pacjenta szczególnego przygotowania. Ze względu na wirusowe podłoże powstawania brodawek, zdarza się, że brodawki powracają – w takim przypadku istnieje konieczność ponownego usunięcia zmiany.

W większości przypadków usuwanie zmian skórnych jest podyktowane jedynie względami estetycznymi, jako że większość zmian skórnych nie niesie niebezpieczeństwa dla zdrowia Pacjenta.

W naszym gabinecie do usuwania zmian skórnych stosujemy najnowocześniejszą metodę wiązkę plazmy. Urządzenie Plasma Pen to generator plazmy, który wytwarza kontrolowaną i celowaną mikro wiązkę plazmy dzięki jonizacji gazów zawartych w powietrzu. Podczas działania mikro wiązki plazmy na skórę pacjenta następuje odparowanie zewnętrznych warstw naskórka (sublimacja). Efektem takiego działania jest obkurczenie skóry na leczonym obszarze co w konsekwencji prowadzi do usunięcia zmiany .

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą zabiegów usuwania brodawek i innych zmian skórnych:

NAWISY SKÓRNE

Wiotkość skóry to jeden z podstawowych objawów starzenia się. Na skutek upływu czasu, zmniejszania ilości kolagenu i elastyny w organizmie, skóra staje się cieńsza, mniej elastyczna, wiotka.

Jednak możliwe jest przywrócenie kondycji wiotkiej skórze i ponowne nadanie jej jędrności.
Okolice ciała, które doskwierają osobą z defektem obwisłej skóry to m.in.: ramiona tzw. "pelikany", zewnętrzna strona ud tzw. "bryczesy" oraz okolica kolan.

Najnowocześniejsze metody poprawy kondycji wiotkiej skóry to zabiegi z wykorzystaniem fal HIFU. Jednak wiotką skórę przywracamy do formy również dzięki klasycznym zabiegom medycyny estetycznej opartym na iniekcji, mezoterapii mikroigłowej, które wspierają intensywne namnażanie kolagenu

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą zabiegów przeciwdziałających wiotkości skóry:

NADMIAR TKANI TŁUSZCZOWEJ

Wśród najpopularniejszych zabiegów redukcji nadmiaru tkanki tłuszczowej i modelowania sylwetki znajdują się łagodne zabiegi kosmetologiczne, w tym wykorzystujące skojarzone lub samodzielne działanie fal radiowych- radiofrekwencja itp.
Osoby zdecydowane na bardziej radykalną zmianę korzystają z nowoczesnych metod z użyciem innowacyjnych technik ultradźwiękowych - HIFU.

Wybór metody usuwania nadmiaru tkanki tłuszczowej każdorazowo wymaga rzetelnej diagnozy i dopasowania metody terapeutycznej do zamierzonych efektów, oczekiwań Pacjenta i potrzeb skóry.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą zabiegów redukujących nadmiar tkanki tłuszczowej:

BLIZNY

Pojawiające się na skórze blizny są zmianami w strukturze skóry, najcześciej wynikającymi ze wcześniejszego uszkodzenia głębokich warstw skóry. Uszkodzenia prowadzące do powstania blizn to najcześciej urazy, przebyte zabiegi chirurgiczne, blizny po cesarskim cięciu, ale też często przebyte choroby skóry np. trądzik na plecach, ramionach.

W zależności od struktury blizny, jej stopnia zaawansowania i rozwoju, głębokości spowodowanych przez bliznę zmian w strukturze tkanki, zawsze proponujemy Pacjentom indywidualną terapię, perfekcyjnie dopasowana do potrzeb skóry.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą zabiegów redukujących blizny:

ROZSTĘPY

Rozstępy - wyglądają jak blizny, zachowują się jak blizny i leczone są jak blizny. Nic dziwnego bowiem rozstępy są właśnie specyficznym rodzajem blizn, który powstaje bez naruszenia zewnętrznej warstwy naskórka.

Rozstępy, podobnie jak blizny stanowią poważne zaburzenie wewnętrznej struktury skóry. W wyniku gwałtownego rozciągnięcia skóry zaburza się właściwa konstrukcja włókien kolagenowych, zaś organizm starając się naprawić przerwane połączenia między włóknami rozpoczyna namnażanie kolagenu w intensywny, nieprawidłowy sposób. Efektem tego procesu są właśnie rozstępy – nierównomierne, podłużne, początkowo czerwone, a z czasem białe pręgi na skórze.

Powstawanie rozstępów najcześciej ma związek z nagłą dla organizmu zmianą wagi ciała – po przebytej ciąży, po intensywnym odchudzaniu lub przeciwnie – tyciu. Bywa jednak i tak, że powstawanie rozstępów jest uwarunkowanie genetycznie i nieestetyczne pręgi pojawiają się na skórze niezależnie od wahania wagi.

Terapia leczenia rozstępów podobnie jak terapia leczenia blizn każdorazowo wymaga czasu i wykonywania zabiegów w serii. Jednak cechuje ją duża skuteczność i trwałość efektów.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą zabiegów przeznaczonych do eliminacji rozstępów:

CELLULIT

Cellulit dotyka (zależnie od źródeł, na które się powołujemy) od 80 do nawet 90% kobiet. Jest uważany za jeden z najpopularniejszych problemów estetycznych dotykających kobiety (choć coraz częściej zdarza się, że przypadłość ta pojawia się również na skórze mężczyzn).

Cellulit zwany jest potocznie pomarańczową skórką – ze względu na charakterystyczne zaburzenie w strukturze skóry przypominające skórkę tego owocu.
Do dziś przyczyny powstawania cellulitu pozostają przedmiotem dyskusji lekarzy i kosmetologów – jako przyczyny cellulitu wskazuje się zarówno uwarunkowania genetyczne, jak i dietę, brak ruchu, nadmierne otłuszczenie skóry.

Nie ma natomiast wątpliwości co do struktury cellulitu. Cellulit jest bowiem wewnętrznym zaburzeniem w strukturze skóry polegającym na pojawianiu się komórek tłuszczowych w tkance podskórnej i przerwaniu przez nie struktury tkanki łącznej w skórze właściwej. Cellulit to efekt przedostania się komórek tłuszczowych w warstwy skóry właściwej.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą zabiegów leczących cellulit:

ZNAMIONA WŁÓKNIAKI, BRODAWKI

Zmiany skórne, przyjmują wiele form. Jedną z najpopularniejszych są brodawki. Brodawka to najcześciej zmiana o podłożu wirusowym, która przyjmuje formę niewielkiej narośli na skórze. Brodawki są na ogół zmianami niebolesnymi a skóra wokół nich nie ulega stanom zapalnym. Jednak z punktu widzenia estetycznego brodawki są nieprzyjemną, szpecącą, a co ważniejsze łatwą do usunięcia skazą na skórze.

Usuwanie brodawki, pieprza, włokniaka, punktu rubinowego itp. jest na ogół zabiegiem krótkotrwałym, prostym i niewymagającym se strony Pacjenta szczególnego przygotowania. Ze względu na wirusowe podłoże powstawania brodawek, zdarza się, że brodawki powracają – w takim przypadku istnieje konieczność ponownego usunięcia zmiany.

W większości przypadków usuwanie zmian skórnych jest podyktowane jedynie względami estetycznymi, jako że większość zmian skórnych nie niesie niebezpieczeństwa dla zdrowia Pacjenta.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą zabiegów usuwania brodawek i innych zmian skórnych:

RZADKIE WŁOSY

Rzadkie włosy, łysienie, powstawanie zakoli, przerzedzanie się włosów. To jeden z niewielu problemów estetycznych, z którym częściej zgłaszają się mężczyźni niż kobiety. Związane jest to z faktem, że rzadkie włosy są wynikiem ich wypadania, a temu sprzyja aktywność testosteronu, hormonu, który dominuje u mężczyzn. Jednak rzecz jasna na problemy z rzadkimi włosami skarżą się również kobiety – nadmierna ilość zabiegów kosmetycznych na włosy, forsowanie ich intensywnymi zabiegami nie sprzyja zachowaniu kondycji zdrowych, błyszczących i sprężystych oraz gęstych włosów. Na szczęście współczesna medycyna estetyczna doskonale radzi sobie z problemem rzadkich włosów.

Wśród najpopularniejszych i najskuteczniejszych zabiegów na rzadkie włosy znajdują się bez wątpienia zabiegi mezoterapii specjalnymi koktajlami odżywczymi przygotowanymi do regeneracji skóry głowy.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą zabiegów na rzadkie włosy:

ŁYSIENIE

Utrata włosów dla wielu osób oznacza utratę pewności siebie. Łysieją nie tylko mężczyźni, ale również kobiety. U niektórych brak akceptacji własnego wyglądu i upływu czasu może nawet powodować depresję.

Przyczyn może być wiele, zarówno hormonalnych, chorobowych, dietetycznych jak i stresowych. Łysienie to dość skomplikowany proces, w zależności od swojej przyczyny może dotyczyć różnych partii włosów, łysienie plackowate zwykle obejmuje potylice i skronie, natomiast łysienie na czubku głowy to zwykle objaw łysienia androgenowego a łysienie czołowe powoduje utratę włosów znad linii czoła oraz ze skroni.

To nie oznacza jednak, ze należy pogodzić się z utratą włosów. Łysieniu można zaradzić w małoinwazyjny, mało bolesny i skuteczny sposób, ale należy uzbroić się w cierpliwość podczas trwania całej serii kuracji zabiegowej.

Wśród najpopularniejszych i najskuteczniejszych zabiegów na łysienie znajdują się bez wątpienia zabiegi mezoterapii specjalnymi koktajlami odżywczymi przygotowanymi specyficznie do regeneracji skóry głowy.

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi zabiegami przeciw łysieniu:

ROZSZERZONE NACZYNKA KRWIONOŚNE

Rozszerzone naczynka krwionośne to nie tylko problem estetyczny i nie należy go lekceważyć. Skóra z rozszerzonymi naczynkami włosowatymi, to defekt z którym boryka się wiele osób. Przyczynami tej przypadłości są predyspozycje genetyczne (najczęściej, bo aż w 80 proc.), wrażliwość skóry, zaburzenia hormonalne i krążeniowe, schorzenia przewodu pokarmowego oraz nadciśnienie tętnicze. Teleangiektazje (rozszerzone naczynka) pojawiające się na twarzy mogą być początkiem trądziku różowatego lub alergii. Natomiast te występujące na nogach, zapowiadają często niewydolność żył i powstawanie żylaków. Niestety mimo tych zagrożeń zmiany te są często lekceważone, dlatego z czasem robią się coraz większe, a co z tym związane - bardziej zaawansowane zmiany naczyniowe wymagają większej ilości zabiegów wykonywanych w serii.

USUWANIE TATUAŻU

Laserowe usuwanie tatuażu to obecnie najpopularniejsza i wysoce skuteczna metoda usuwania niechcianego rysunku na ciele. Metoda ta polega na naświetlaniu skóry w miejscu aplikacji pigmentu w kilku sesjach zabiegowych. Oznacza to, że zabieg laserowy wymaga rozciągnięcia w czasie, jednak jest to najbezpieczniejsza i najskuteczniejsza metoda usuwania tatuażu.

USUWANIE MAKIJAŻU PERMANENTNEGO

Najskuteczniejszą metodą usuwania makijażu permanentnego jest zabieg laserem pikosekundowym typu Q-Switch. Metoda ta polega na naświetlaniu skóry w miejscu aplikacji pigmentu w kilku sesjach zabiegowych. Oznacza to, że zabieg laserowy wymaga rozciągnięcia w czasie, jednak jest to najbezpieczniejsza i najskuteczniejsza metoda usuwania niechcianego makijażu permanentnego.

RUMIEŃ NACZYNIOWY

Rumień naczyniowy na twarzy, szyi i dekolcie to problem, z którym boryka się bardzo wiele osób zarówno kobiet jak i mężczyzn. Problem ten to nic innego, jak skutek zaburzeń pracy naczyniowej skóry – pękania i rozszerzenia się. Czerwienienie skóry na skutek spożycia gorących lub ostrych potraw, po wysiłku fizycznym, czy na skutek stresu to często pierwsze oznaki obecności rumienia. Jego symptomy to całe spektrum zjawisk – od rumienia napadowego, utrwalonego aż po liczne rozszerzenia tzw. teleangiektazje, tworzące na skórze nieestetyczną czerwoną pajęczynę.

Rumienia nie należy mylić ze skłonnością do rumienienia się twarzy. Rumień to problem o wiele poważniejszy, często zaczerwienieniu skóry towarzyszy uczucie pieczenia, szczypania, bólu, a nawet wypryski. Rumień naczyniowy towarzyszy trądzikowi różowatemu. Zmiany mogą tymczasowo znikać, lecz jednak zawsze pojawiają się ponownie – nawrotowość objawów, to cecha charakterystyczna rumienia.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami zabiegów redukujących objawy rumienia naczyniowego: