Zabieg oczyszczania wodorowego realizowany przy zastosowaniu oryginalnego urządzenia polega na wprowadzaniu w głąb skóry mikroskopijnych cząsteczek aktywnego wodoru, które oczyszczają komórki skóry. Wodór wprowadzany jest za pomocą strugi wody pod zwiększonym ciśnieniem. Dzięki niewielkim rozmiarom pierwiastka i małej masie, wodór może zostać wprowadzony do głębokich warstw skóry powodując eliminację wolnych rodników, które są jedną z głównych przyczyn starzenia się skóry. Zabiegowi oczyszczania wodorowego towarzyszy proces elektroporacji. Dzięki impulsom elektrycznym, które tworzą zmiany w błonach komórkowych, tworzą się mikrokanały w skórze. Te z kolei wspomagają głębsze wprowadzanie substancji aktywnych w głąb skóry.

Oczyszczanie wodorowe to zabieg bezinwazyjny, bezbolesny i bezpieczny. Nie wymaga żadnego przygotowania, nie ma też okresu rekonwalescencji. Jest to zabieg całoroczny, nie uwrażliwia na promienie słoneczne.

Zalecany jest dla osób w każdym wieku, zarówno dla kobiet jak i dla mężczyzn. Terapia wodorem i tlenem wzmacnia ściany naczyń włosowatych, w związku z tym zabieg oczyszczania wodorowego z powodzeniem może być przeprowadzony u osób z cerą naczyniową czy wrażliwą, a nawet z trądzikiem różowatym. Ze względu na działanie kojące, wspomagające gojenie się ran, regulujące poziom wydzielanego sebum i łagodzenie stanów zapalnych, zabieg poprawi wygląd cery z problemami trądzikowymi.

Zabieg oczyszczania wodorowego redystrybuuje alokację depozytów limfatycznych, zmniejsza obrzęki i poprawia napięcie skóry. Skóra staje się nie tylko doskonale oczyszczona, ale też odżywiona i ujędrniona.

Jako indywidualny zabieg daje efekt dogłębnego oczyszczenia i odświeżenia, wspomaga wyrównanie kolorytu skóry oraz stymuluje ją do poprawy elastyczności.

Wskazania do zabiegu oczyszczania wodorowego

– cera szara, zmęczona, sucha, pozbawiona blasku, z oznakami starzenia,
– skóra wymagająca dogłębnego oczyszczenia i nawilżenia,
– skóra narażona na działanie zanieczyszczeń miejskich, czynników atmosferycznych,
– cera trądzikowa, zaskórniki, nadmierna produkcja sebum,
– tendencja do powstawania stanów zapalnych (trądzik),
– rozszerzone pory,
– nierównomierny koloryt skóry,
– cera naczynkowa, nadreaktywna i problematyczna,
– działanie profilaktyczne na skórę zdrową.

Efekty zabiegu – oczyszczanie wodorowe

– dotlenienie skóry właściwej, rewitalizacja,
– przebudowa włókien kolagenowych,
– poprawa gęstości i jędrności skóry,
– nawilżenie, odżywienie, napięcie i wygładzenie skóry,
– uszczelnienie naczyń krwionośnych,
– poprawa kolorytu, redukcja przebarwień,
– zatrzymanie nadprodukcji sebum, łagodzenie stanów zapalnych.

Czas trwania i częstotliwość zabiegów

Czas trwania zabiegu wynosi od 40 do 80 minut w zależności od ilości wykorzystywanych etapów /głowic. Zabieg wykonujemy co 2-4 tygodnie. Oczyszczanie wodorowe może być wykonywane jako okazjonalna metoda poprawy kondycji skóry.

Efekty pojedynczego zabiegu utrzymują się do 2-3 tygodni.

Za pomocą zaawansowanego urządzenia możemy wykonać zabieg oczyszczania wodorowego wzbogaconego o hydrabrazję z dodatkiem kwasów AHA – ampułki zabiegowe medical essence to koncentraty o szczególnych właściwościach, które potęgują efekty standardowego oczyszczania wodorowego.

Przeciwwskazania dla oczyszczania wodorowego

  • opryszczka,
  • przerwane ciągłości skóry,
  • infekcja bakteryjna, wirusowa,
  • osłabienie organizmu,
  • stany zapalne,
  • trądzik w fazie ostrej,
  • nadwrażliwość na prąd elektryczny,
  • ciąża, karmienie piersią.

Zabieg nie wykazuje działania drażniącego, jest również neutralny pod kątem składników, ponieważ wodór nie uczula i występuje w naszym organizmie.

Zaawansowane urządzenia dedykowane przeprowadzaniu zabiegów oczyszczania wodorowego oferują szereg funkcji pozwalających na kilkuetapowe przeprowadzenie zabiegu. Na kompleksową terapię składa się:

Przebieg zabiegu – pełna procedura:

ETAP I – oczyszczanie wodorowe

Głowica do hydrabrazji wykorzystuje aktywny wodór, którego cząsteczkowość jest na tyle mała, że dociera do głębokich warstw skóry, dokładnie ją oczyszczając i neutralizując wolne rodniki.

ETAP II – eksfoliacja – złuszczanie

Etap ten można wykonać za pomocą 2 głowic zabiegowych: oxygen spray oraz peelingu kawitacyjnego. Dochodzi do bardzo dokładnego złuszczenia i oczyszczenia powierzchownych warstw skóry.

ETAP III – infuzja tlenowa

Po dokładnym oczyszczeniu skóry wykonujemy infuzję tlenową. Podczas tego zabiegu substancje aktywne wnikają w głębokie warstwy skóry właściwej.

ETAP IV – wtłaczanie substancji aktywnych za pomocą głowicy ultradźwiękowej

Kolejnym etapem jest wykorzystanie technologii mezoterapii bezigłowej, dla precyzyjnego i wzmocnionego efektu penetracji substancji aktywnych w głąb skóry.

ETAP V – fala radiowa + światłoterapia LED

Fale radiowe multipolarne wywołują efekt diatermii w tkankach, uzyskujemy efekt napięcia i liftingu skóry. Dodatkowo głowica zabiegowa wzbogacona jest w światłoterapię LED.

ETAP VI – krioterapia, masaż głowicą cold

Zabieg kończy się masażem z wykorzystaniem głowicy Cold. Zimny masaż pozwala ukoić skórę, zlikwidować ewentualne zaczerwienienie oraz obkurcza naczynia krwionośne.

Przebieg podstawowego zabiegu oczyszczania wodorowego

  • demakijaż/oczyszczanie + przeprowadzenie oczyszczania wodorowego + wtłaczanie substancji aktywnych w głąb skóry za pomocą sonoforezy oraz światłoterapii LED + aplikacja maski biocelulozowej + masaż głowicą zimna + aplikacja serum + aplikacja kremu na zakończenie zabiegu

Czas trwania zabiegu

  • 60 do 80min